whatsapp

whatsapp
Anasayfa Uygulama Spreyman Poliüretan Isı Yalıtımı Ahşap Villa Sprey Poliüretan Köpük Isı Yalıtımı

Spreyman Poliüretan Isı Yalıtımı

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Soğanlık Yeni Mahalle, Mimar Sinan Cd. No:59/A, 34880 Kartal/İstanbul
  • 444 2 959

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Ahşap Villa Sprey Poliüretan Köpük Isı Yalıtımı

Hayat Konforunuzu Yükseltin

Spreyman sprey poliüretan köpük ısı yalıtımında son teknoloji olarak kabul edinilen bir üründür. Sprey poliüretan düzgün bir köpük yapısına sahip olmakla birlikte yapısındaki hücrelerin %90-95’i ( kapalı hücreli poliüretan köpük ) kapalıdır. Bu sebeple poliüretan köpüğün ısı tutuculuğu muhteşemdir. Isı yalıtım malzemeleri arasında ısı iletkenlik katsayısı ( λ = 0,0019 – 0,0025 W/mK) en düşük olan ürün sprey poliüretan köpüktür. Yüksek boyutsal kararlılığa sahip olan poliüretan köpük , -40 ile +150 ⁰C arasında hiçbir genleşme göstermez ve her türlü yüzeye çok güçlü şekilde yapışır. Poliüretan köpük çok uzun ömürlü bir yalıtım ürünüdür . Uygulama sonrası ilk 15 yılda %10 , 30 yılda %15 oranında ısı iletkenliğinde kayıplar yaşanır. İletkenlik katsayısı λ=0,027-0,030 W/mK değerinde düşer. Uygulama anında sıvı formda bulunması sebebiyle her türlü detaya kolayca ve boşluk kalmayacak şekilde uygulanabilir. Bu özelliği sayesinde ısı köprüsü oluşumunu engeller ve yekpare bir ısı yalıtımı katmanı oluşturur.

Bir evin çatısı ve duvarları ısı kaybının en çok yaşandığı alanlardır.Bu alanlarda ısı kaybını en aza indirmek hem yaşam konforunuzu arttırmak hem de fatularınızı düşürmek adına çok önemlidir. Özellikle mertekli yapıdaki duvar ve çatılarda ısı yalıtımının ek yersiz ve ısı köprüsü oluşmayacak şekilde yapılması ve bununla birlikte tozlanmaya sebebiyet vermeyecek bir ürün olması bir ihtiyaçtır. Sprey poliüretan köpük ile hem çatı hem duvar yalıtımı yapılmış bir ev %40 ila %60 arasında bir tasarruf sağlar.

Bu oranda bir tasarruf sprey poliüretan köpük ısı yalıtımına harcayacağınız miktarın kısa sürede amorti edileceği anlamına gelmektedir. O bakımdan sprey poliüretan köpük bir yatırımdır. 

Sizde hayat konforunuzu yükseltmek ve enerji faturalarınızdan tasarruf etmek için sprey poliüretan köpük ile evinizin ısı yalıtımını yaptırın. 

Usta Kulübü