whatsapp

whatsapp
Anasayfa Uygulama Su Yalıtımı BETONA SU GEÇİRİMSİZLİK KATKISI EKLEMEK SU YALITIMI İÇİN YETERLİ MİDİR ?

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Soğanlık Yeni Mahalle, Mimar Sinan Cd. No:59/A, 34880 Kartal/İstanbul
  • 444 2 959

HIZLI İLETİŞİM FORMU

BETONA SU GEÇİRİMSİZLİK KATKISI EKLEMEK SU YALITIMI İÇİN YETERLİ MİDİR ?

Kristalize su geçirimsizlik katkısı nedir ?

Kristalize su geçirimsizlik katkısı nedir ?

Beton bünyesindeki kimyasallar ile tepkimeye girerek kristaller oluşturur ve beton kütlesini su geçirimsiz hale getirir, mikro çatlakları ve kapiler boşlukları yalıtır ve beton kütlesinin ayrılmaz bir parçası haline gelir. Böylece oluşan su yalıtımı özelliği, kütlesel olduğu için beton yüzeyindeki hasar, darbe ve mekanik zedelenmelerden etkilenmemektedir.

Nerelerde kullanılır ?

Radye temellerde, diyafram duvarlar ve perde duvarlarda, fore kazıklı temel uygulamalarında, su deposu ve yüzme havuzlarında, tünel ve kanallarda, silo, depo ve tanklarda, arıtma tesisleri ve atık su depolarında vb. alanlarda kullanılmaktadır.

Nasıl kullanılır ? 

Beton imalatı esnasında karışım suyuna eklenerek veya beton mikserinin içine dozajlanarak kullanılır.Kullandığınız üründe tavsiye edilen oran miktarınca ekleme yapılmalıdır. KÖSTER BDM Kristalize su geçirimsizlik katkısı çimento miktarının %2 si kadar eklenir.

Peki kristalize su geçirimsizlik katkısı tek başına yeterli midir ? 

Özellikle perde ve temel betonunda sıkça kullanılan kristalize su geçirimsizlik katkıları su yalıtımında tek başına yeterliymiş gibi yanlış uygulamalar yapılmaktadır. Bu ürünlerin tek başına yeterli olmamasının başlıca sebepleri segregasyon ve betonda zamanla çatlamalar olması olarak söylenebilir. 

 

Usta Kulübü