whatsapp

whatsapp
Anasayfa Uygulama Su Yalıtımı KÖSTER LATEX NEDİR ? NE İŞE YARAR ? NASIL KULLANILIR ?

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Soğanlık Yeni Mahalle, Mimar Sinan Cd. No:59/A, 34880 Kartal/İstanbul
  • 444 2 959

HIZLI İLETİŞİM FORMU

KÖSTER LATEX NEDİR ? NE İŞE YARAR ? NASIL KULLANILIR ?

KÖSTER Latex , standart çimento tipleri ile uyumlu olan sentetik kauçuk esaslı sıvı harç ve sıva katkısıdır. 

Ne işe yarar ?

Özellikle su yalıtımı uygulamalarında pah gibi hareketli alanlarda kullanılan tamir harçlarının rijit ürünler olması ve dolayısı ile zamanla çatlama yapmaları söz konusudur. Latex tamir harçlarını elastikiyete ederek çatlamayı önler .

Harçlarda uygulama kolaylığı sağlar ve su geçirimsizliğini arttırır.

Harcın su tutma kapasitesini arttırarak süratli kurumayı engeller, rötre çatlaklarını minimize eder.

Uygulama zeminlerine aderansı arttırır, esnekliği ve agresif maddelere karşı dayanımı yükseltir, mekanik mukavemeti geliştirir.

Harcın aşınma direncini arttırır, şaplarda tozumaya engel olur.

Donma – çözünme direncini arttırır, yağ ve solvent geçirgenliğini düşürür.

Nasıl kullanılır ?

1-Beton ve harç katkısı olarak kullanılacaksa : Çimento oranının % 5 – 20’si kadar  Latex kullanılır. Ortalama değer olarak her m3 harç için 15 – 30 kg Latex kullanılmalıdır. Dozajlama miktarı uygulama kalınlığı ile ters orantılı olmalı, düşük katman kalınlıklarında üst sınıra, yüksek katman kalınlıklarında alt sınıra yakın miktarda dozajlama yapılmalıdır.,

2-Aderans harcı imalatında : 1 ölçek çimento ve 3 ölçek dişli kum kuru halde karıştırılır. Hazırlanan toz karışıma 1 ölçek KÖSTER Latex ve 3 ölçek su ile elde edilen sıvı karışımı ilave edilir ve sürülebilir kıvama gelene kadar karıştırılır. Hazırlanan harç nemlendirilmiş yüzeylere sert bir fırça ile yedirilir ve kurumasına imkan verilmeden üzerine şap atılır.

3-Serpme Harcı İmalatında:1 ölçek çimento ve 3-4 ölçek dişli kum kuru halde karıştırılır. Hazırlanan toz karışıma 1 ölçek KÖSTER Latex ve 3 ölçek su ile elde edilen sıvı karışımı ilave edilir ve akışkan kıvama gelene kadar karıştırılır. Hazırlanan harç mala veya takoz fırça yardımı ile nemlendirilmiş yüzeylere serpilir ve en az 24 saat kurumaya bırakılır. Serpme harcı görünen yüzeyin %50’sini örtecek yoğunlukta olmalıdır. 

 

KÖSTER Latex satın almak için tıklayınız..

 

 

Usta Kulübü