whatsapp

whatsapp
Anasayfa Uygulama KÖSTER Su Yalıtım Uygulamalarımız Nem ve Rutubet Yalıtımı

KÖSTER Su Yalıtım Uygulamalarımız

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Soğanlık Yeni Mahalle, Mimar Sinan Cd. No:59/A, 34880 Kartal/İstanbul
  • 444 2 959

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Nem ve Rutubet Yalıtımı

Kesin çözümlü yalıtım sistemleri

Duvarlarınızda Nem Yükseliyor mu ? Sağlığınız için tehlikelerini bilin.

Duvarlarınızda Nem Yükseliyor Mu? Sağlığınızın tehlikelerini bilin

Yükselen nem sorunlara sahip olmak,  rüya evinizi hızlı bir şekilde gerçek bir kabusa dönüştürme yeteneğine sahiptir. Bu sorunların olduğu bir evde yaşamak , tüm aile bireylerinin sağlığı için gerçek bir tehdittir.

Yükselen nemin bir kaç nedeni olabilir : su yalıtımı eksikliği, nemli bir bölgede olmanız veya yapı malzemelerin yaşlanması ile ilgili olabilir. 

Yükselen nem, evin tüm sakinlerini etkileyen ciddi bir sorundur ve hatta solunum problemlerine, alerjilere, astıma, ağrıya ve hatta akciğer hastalıklarına neden olabilir. Bunun nedeni, aşırı nemin sporları solunum hastalıklarının ana nedeni olan alerjik küflerin ortaya çıkmasına sebep olmasıdır.

 Yükselen nemin sağlığa yol açtığı tehlikelere ek olarak yapıları zayıflatır ve zarar verir. Ayrıca , mobilya, giysi, kitap vb. ev eşyalarınız için de yükselen nem ciddi bir sorundur ve kalıcı hasara neden olabilir.

Yükselen nemin sağlığa zararlarını inceleyelim:

  • Hava Kalitesi: Aşırı ortam nemi, astım, sinüzit, akciğer enfeksiyonları ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına yakalanma olasılığınızı büyük ölçüde artırır. Fiziksel rahatsızlık, titreme, aşırı yorgunluk, soğuk ayaklar ve baş ağrısı gibi diğer sağlık sorunları da toz ve nemden kaynaklanabilir.
  • Kemikler, kaslar ve eklemler: Romatizmal hastalıklardan muzdaripseniz, soğuk ve nem en büyük düşmanlarınızdır, çünkü ağrıda önemli bir artışa neden olurlar.
  • Küf: Küf, sporların havadaki difüzyonu ile çoğalan mikroskopik bir organizmadır. Bu sporlar astıma neden olabilir. Bilimsel çalışmalar, kapalı ortamlarda küflere sürekli maruz kalma ile öksürük ve astım gibi solunum problemleri arasında bağlantı kuran yeterli kanıt bulmuştur.
  • Akarlar,antarlar ve bakterilerin çoğalması: Evin duvarlarındaki yükselen nem  mantarlar ve bakterilerin armasına yola açarak hastalıklara ve alerjilere neden olabilecek ideal bir ortam oluşturu. Bebekler ve yaşlılar söz konusu olduğunda, bu sorunlar daha ciddi sonuçlar doğurabilir. Akarlar bebeklerde yaygın bir astım nedeni olarak kabul edilir.

Evde nemli olmanın sağlık tehlikeleri oldukça ciddi, ancak bu çözülebilecek bir sorundur. 

Yükselen nem ve farklı su yalıtım çözümlerinde uzmanlaşmış profesyonel ekiplerimizle sizleri bu sorunlardan kurtarıyoruz..

Usta Kulübü