whatsapp

whatsapp
Anasayfa Uygulama KÖSTER Su Yalıtım Uygulamalarımız Şap Altı Teras Su Yalıtımı

KÖSTER Su Yalıtım Uygulamalarımız

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • Soğanlık Yeni Mahalle, Mimar Sinan Cd. No:59/A, 34880 Kartal/İstanbul
  • 444 2 959

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Şap Altı Teras Su Yalıtımı

%1500 Elastik Bitüm-Poliüretan

Ülke topraklarımızın %92'si ve ülke nufusunun %95'i deprem bölgeleri içerisindedir. Durum böyle iken su yalıtımı hayati bir önem kazanmaktadır. Ülkemizde bulunan yapılar genellikle betonarme şeklinde yapılmaktadır. Betonarme içerisinde kullanılan donatıların korozyondan korunması bina ömrünü doğrudan etkileyen bir unsurdur. Korozyona uğrayan bir bina 10 yıl sonrasında taşıma kapasitesinin yarısını kaybetmektedir. Rakamlar çok büyük..

Binanızı korozyondan korumak kaliteli ürün kullanılarak ve doğru bir işçilik ile uygulayarak mümkündür. Şu bir gerçek ki su yalıtımı bir mühendislik uygulamasıdır. Yapılan uygulamalarda %99 başarı, başarısızlık demektir. Suyu tamamen ve uzun ömürlü şekilde kesmeniz gerekmektedir. 

Bitüm malzemesi dünyanın ilk su yalıtımı ugyulamalarından günümüze halen daha kullanılan bir su yalıtım ürünüdür. Suya karşı dayanımı yüksektir ancak elastikiyeti düşüktür. Bilim insanları yaptıkları geliştirmeler sonucunda poliüretan esnekliği ile bitümün gücünü birleştirerek bitüm poliüretan esaslı ürünleri imal edebildiler. 

KÖSTER KB-Pur 223 solvent içeren, iki bileşenli, siyah renkli ve sürülebilir kıvamlı bitüm-PUR esaslı su yalıtımı ürünüdür. Geniş servis sıcaklığı aralığına (-30 C ila +80 C arasında) ve %1500 oranında kalıcı elastikiyete sahiptir.

Yaklaşık olarak 1,5 cm lik bir çatlağı köprüleyebilir. ( uygun sarfiyat koşullarına uyulması şartıyla )

Usta Kulübü